Nereida
Specjalistyczny Gabinet Lekarski
ul. Gorczyczewskiego 7/1
60-554 Poznań

tel./fax: +48 61 843 50 20
e-mail: nereida@nereida.pl
mapa (kml)

Laboratorium

badanie nasienia

Badanie nasienia wykonujemy najlepiej  po 4 - 5 dniowym okresie abstynencji płciowej ( okres bez współżycia płciowego).

Przygotowanie do badania - Nasienie można oddać na miejscu w gabinecie lub jeżeli to możliwe dowieźć na badanie w ciągu 60 minut od oddania nasienia. Oddajemy do pojemnika do badania ogólnego moczu który można kupić w aptece.

Nasienie można oddać również na miejscu w gabinecie - posiadamy stosowne pojemniki. Jeżeli nasienie zostanie oddane poza gabinetem to w trakcie transportu nie powinno ulec wychłodzeniu. Można je transportować np: w kieszonce koszuli. Ubrać dodatkowo marynarkę kurtkę etc. Nasienie będzie w ten sposób ogrzewane własnym ciałem.

Badanie nasienia w naszym gabinecie wykonujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

koszt badania - 120 zl

Komputerowe badanie nasienia

Metoda komputerowego badania nasienia (Computer Assisted Sperm Analisys). Komputerowe badanie nasienia to złoty standard analizy jakości nasienia. Specjalnie zaprojektowane programy komputerowe w połączeniiu z najwyższą jakoscią optyki profesjonalnych mikroskopów oraz ultraczułe kamery pozwalają na rejestrację obrazów mikroskopowych plemników. Nasienie poddaje się specjalistycznemu barwieniu a uzyskane obrazu pozwalają na szczegolową analizę budowy plemników. Dzięki mikroskopowi sprzęgniętemu z kamerą cyfrową wykonuje się serię zdjęć nasienia.Uzyskane obrazy pozwalają na analizę ruchu plemnika - parametry: STR, BCF, VSL, VAP, LIN, ALH, VCL

Szczególą wartość mają wyniiki dokładnej analizy morfologii plemnika długość, szerokość, obwód oraz powierzchnia główki; powierzchnia aksomu; szerokość, powierzchnia, odległości miejsca przyczepienia od środka główki.

Uwaga!!! Ze względu na cenę badania ( 250 zl z konsultacją lekarską) zalecamy wykonanie tego badania po podstawowym badaniu nasienia w przypadku występowania wskazań. Wynik badania daje lekarzowi niezwykle dużą ilość informacji o jakości nasienia Pacjenta.


Gabinety ginekologiczne Poznań Ginekolog Poznań - Nereida